بهترین ماسک ها برای پوست

اسمش سوسول‌بازی نیست، بُخور و گذاشتن ماسک و این‌جور کارها نه تنها سر حالتان می ‌آورد بلکه برای سلامت پوستتان مهم است، یک بار امتحان کنید، ضرر ندارد. هزاران نوع ماسک وجود دارد، بهترین نوع ماسک‌ها، ماسک‌های حاوی میوه یا آبمیوه و… هستند. این‌ها چند مدل از ماسک‌ها هستند:

ماسک جوانه گندم:
جوانه گندم را آسیاب کنید و با شیر یا ماست آرام‌آرام مخلوط کنید. پس از بُخور دادن، این ماسک را با حرکات دورانی از پایین به بالا روی پوستتان بمالید. پس از ۱۰ دقیقه، قطعات خشک آن را از روی پوست بردارید و پوستتان را بشویید. این ماسک باعث لایه‌برداری از سطح پوست و شادابی پوست می ‌شود.

ماسک‌های محرک پوست:
این ماسک‌ها حاوی اسیدهای میوه، خاک رس و سیلیس هستند که با خشک شدن بر روی پوست، مواد چربی و مواد زاید پوست را به خود جذب کرده و از سطح پوست جدا می‌ کنند.

بلافاصله پس از بُخور دادن می ‌توانید از این ماسک استفاده کنید. مواظب باشید که این ماسک را در ناحیه ی چشم و دور لب‌ها استفاده نکنید، چون پوست این مناطق بسیار حساس و لطیف است. لذا بهتر است روی چشم‌ها را با دو تکه پنبه ی آغشته به شیر یا دو قطعه خیار بپوشانید.

در زمان استفاده از ماسک بهتر است آرامش داشته باشید و دراز بکشید. بعد از۲۰ دقیقه ماسک را خیلی آرام از روی پوست جدا کنید. سپس ابتدا پوست را با آب گرم بشویید تا منافذ پوست باز و تمیز شده و سپس با آب سرد، صورت را بشویید تا منافذ پوست مجدداً بسته شوند.

ماسک عسل و زیتون:
یک قاشق مرباخوری عسل گرم را با یک زرده ی تخم‌‌مرغ کاملا زده شده به آرامی مخلوط کنید. چند قطره روغن زیتون و آبلیموی تازه به این مواد اضافه کنید. ماسک لایه‌بردار شما حاضر است.

ماسک توت‌فرنگی و سرکه سیب:
سه عدد توت‌فرنگی را شسته و تمیز و له کنید. دو قاشق سرکه سیب به آن اضافه کنید و این دو را خوب با هم مخلوط کنید و ۲ تا ۳ ساعت آنها را در یک ظرف دربسته نگه‌ دارید.
سپس مخلوط مورد نظر را صاف کرده و بر روی پوست بگذارید. این ماسک لایه‌بردار است و سبب رفع کدورت و تیرگی پوست و حذف چربی اضافی آن می‌ شود.

سس مایونز:
تعجب نکنید این هم یک ماسک عالی و مرطوب‌کننده ی مناسب برای پوست است.

ماسک ماست:
ماست با هر نوع آبمیوه‌ای برای رفع التهاب و سرخی پوست ناشی از جوش مفید است.

ماسک ریواس له شده و سرکه سیب:
برای درمان لک‌، جوش‌ و رفع کک و مک بسیار مفید است.
برای پوست‌های چرب، ماسک‌های حاوی خاک رس مناسب هستند. برای پوست‌های خشک و طبیعی بهتر است از ماسک‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید. در صورتی که پوستتان بسیار حساس و خشک است به جای بُخور و ماسک بهتر است از کمپرس استفاده کنید.

/ 0 نظر / 53 بازدید