اهو...

از گل نازم خداااااا بوده منظورم....

این روزها همه فیسبوک دارند شما چطور؟ این یک تبلیغ نیست بلکه یک حقیقت است.بیش از صدها میلیون انسان روی کره ی زمین در فیسبوک عضو هستند و اگر شما تابحال از این امکان نوین ارتباطی غافل بوده اید حتمن این مطلب را تا به انتها مطالعه کنید.

شبکه ی اجتماعی؟!
شما در دنیای حقیقی برای اینکه از زندگی لذت ببرید,در کارتان موفق باشید,از تنهایی فرار کنید,همیشه مورد استقبال دیگران باشید و … به دنبال ایجاد روابط اجتماعی هستید.شبکه های اجتماعی مجازی روی وب نیز بر اساس همین نیاز انسانی تمام امکانات ارتباط اجتماعی را در اختیار شما قرار می دهند.برای مثال شما میتوانید آی دی بازیگر محبوبتان را پیدا کنید تا با آن گپی دوستانه داشته باشید و یا اینکه میتوانید ایمیل ارتباطی فلان شخص مهم را بدست آورید. فقط کافی است که نام کاربری آن شخص مورد نظر را در یک شبکه اجتماعی پیدا کنید تا راحت بتوانید از طریق امکانات آن شبکه با ایشان مرتبط شوید. از جمله شبکه های اجتماعی موفقی که مورد اقبال عموم مردم کره ی زمین قرار گرفته و بسیاری از ایرانی ها هم دوستش دارند , فیس بوک است.فیسبوک چیست؟
فیسبوک زندگی در شرایط مجازی است.یعنی تمام کارهایی را که میتوانید در زندگی حقیقی انجام دهید می شود بر روی فیسبوک در عالم مجازی نیز انجام داد البته نه آن دسته از کارهای خاص که الان به ان فکر کردید و تنها مخصوصو زندگی حقیقی است.

فیسبوک یک سامانه یا بهتر بگویم یک کره ی زمین مجازی است که اتفاقن مرزهای کشورها بر روی آن مشخص است و شما میتوانید با انتخاب شبکه ی فعالیت خود در هر کشوری که دوست دارید زندگی مجازی داشته و با اعضای آن شبکه ارتباط برقرار کنید.شاید شما یک ایرانی باشید که دوست دارد در شبکه ی کشور هندوستان عضو شود و یا بر عکس.شما در کره ی فیسبوک با میلیون ها انسان در ارتباط هستید.

شما بعد از عضویت در فیسبوک یک صفحه شخصی (مثل خانه) دارید و یک قسمت به عنوان پروفایل, جهت آشنایی دیگران با علایق و شخصیت شما که در آن اطلاعات اولیه خودتان را به دلخواه راست یا دروغ پر میکنید و بعد می‌توانید دوستانتان را انتخاب کنید و به لیست دوستان اضافه کنید و یا سایر اعضای خانواده را که در فیسبوک هستند بیایبد و به لیستتان اضافه کنید و در پروفایلتان او را به عنوان کسی که از جمع فیسبوکیان می شناسید و در ارتباط هستید معرفی کنید.
می‌توانید گروه تاسیس کنید و یا در گروه‌هایی که برایتان جالب است عضو شوید. می‌توانید برای خودتان بدون محدودیت فضای آپلود , آلبوم عکس بسازید.شاید دوست داشته باشید یک صفحه تبلیغاتی برای محصول یا وبلاگ خودتان داشته باشید و یا یک کالای خاص را تبلیغ کنید.به همه ی اینها میتوان در فیسبوک و با ایجاد یک صفحه دست یافت.

نکته ی مهمی که باید اینجا به ان اشاره کنم حضور بزرگان و چهره های سرشناس دنیا در فیسبوک هست و شما میتوانید چهره ها و هنرمندان و نویسندگان و همه ی بزرگانی را که در قید حیات هستند و یا نیستند با احتمال بالا در فیس بوک پیدا کنید.

در کل فیسبوک همه ی شرایط لازم برای اعتیاد به آن را داراست اما داشتن اپلیکیشن یا همان برنامه دیگر غوغا کرده است.اپلیکیشن ها ریزبرنامه هایی هستند که در محیط فیسبوک توسط کاربرانی چون شما ساخته می شوند و برای استفاده در اختیار دیگر کاربران قرار میگیرد.شما هم میتوانید اپلیکیشن های خودتان را برای یک موضوع خاص مانند نمایش مطالب وبلاگتان در صفحه‌ فیسبوکتان و یا نمایش هرآنچه به نظرتان می‌آید را بسازید و یا یک اپلیکیشن بازی بسازید و یا …
تنوع اپلیکیشن ها بسیار زیاد است و در جامعه ی فیسبوک ساخت اپلیکیشن برای عموم کاربران آزاد است.

به قول یکی از وبلاگنویسان قدیمی:
شما می‌توانید از فیس بوک (Facebook) مانند کامپیوتر شخصی استفاده کنید.برنامه‌هایی روی آن نصب کنید و یا آنها را از روی سیستم خودتان پاک کنید. عکس‌ها را ویرایش کنید، موزیک گوش دهید و ویدئو ببینید, فایل ارسال کنید, بازی کنید, کمک کنید, در گروه‌ها عضو شوید, از اشتراکات دیگران استفاده کنید, دوست جدید پیدا کنید, از گروه‌های بشردوستانه حمایت کنید؛ حمایت مالی از گروهی انجام دهید, فال بگیرید, قرآن بخوانید, برنامه اذان درست کنید, ایده‌هایتان را روی اینترنت بیاورید …

پاسخ فیس بوک چیست از ویکی پدیا :

فیس بوک یک سایت شبکه ی اجتماعی است که تحت مالکیت مجموعه ی فیس بوک است.کاربران در این سایت میتوانند دوستیابی کرده آنها را به فهرست دوستان خود بیفزایند و برایشان پیام بگذارند و نمایه (پروفایل) خود را به روز کنند و به این ترتیب دوستان خود را از تغییراتی که به آن دچار شده اند و اتفاقاتی که برایشان رخ داده است آگاه کنند و به همین ترتیب از رویدادهای دوستان خود آگاه شوند.
بعلاوه آنچه تا بحال گفته شد , کابران فیسبوک میتوانند به شبکه های طبقه بندی شده با عناوین شهر , محل کار , مدرسه , دانشگاه و منطقه و کشور ملحق شوند.
در ابتدای سال تحصیلی دانشگاه ها , توسط مسئولان دانشگاه , به خاطر کمک به دانشجویان , جهت شناخت بهتر دانشگاه کتاب های ارائه می شود که عنوان سایت فیس بوک از عنوان این کتاب ها گرفته شده است.

سابقه ی تاسیس فیس بوک از ویکی پدیا:

مارک زوکربرگ به اتفاق هم اتاقی ها و دوستانش که دانشجوی علوم رایانه ای بودند ( ادواردو ساورین , داستین موسکویتز ,کریس هوگز ) در دانشگاه هاروارد بینان فیس بوک را بنا نهاد.در ابتدا عضویت در فیس بوک به دانشجویان دانشگاه هاروارد محدود بود اما به سایر دانشگاه های موجود در ناحیه ی بوستون نیز گسترش یافت و سپس دامنه ی عضویت در فیس بوک به آیوی لیگ و دانشگاه استنفورد نیز رسید.دامنه ی عضویت در فیس بوک به مرور به سایر دانشگاه ها و دبیرستان ها و در نهایت به تمام انسان های بالای 13 سال جهان گسترش یافت.در حال حاضر فیس بوک بیش از 250 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد.

 

زبان فیس بوک را به فارسی تغییر دهید:

فیسبوک با توجه به استقبال کاربران ایرانی و سایر فارسی زبانان دنیا از این شبکه ی اجتماعی , نسخه ی فارسی خود را در راهندازی کرده و دیگر هیچ مشکلی برای راهندازی فیسبوکتان ندارید.

برای تغییر زبان فیسبوک از انگلیسی به فارسی در پایین صفحه ی نخست فیسبوکاین لینک برای تغییر زبان فیسبوکتان استفاده کنید.

لیستی از زبان ها قرار دارد که به علامتی مثل این << میرسد بر روی آن کلیک کنید و از پنجره ی باز شده “فارسی” را انتخاب کنید.در صفحه نخست فرم عضویت در فیسبوک نیز در دسترس شماست.زمانی که زبان فارسی را انتخاب کردید نمی توانید از امکان اضافه کردن جعبه ی پروفایل به وبسایت یا وبلاگتان استفاده کنید.اگر هم اکنون در فیسبوک خود هستید میتوانید از

صفحات در فیس بوک :
صفحات فیس بوک‏ به شما کمک می کنند تا هنرمندان، شاخه های تجاری، و مارک های جدید را به خوبی همان هایی که از قبل می شناخته اید و دوستشان دارید بشناسید.اگر شما چیزی برای عرضه دارید از تبلیغ آن از طریق صفحه طرفداران در فیس بوک غافل نشوید.هنرمندان و دانشمندان و سیاستمداران محبوب در فیس بوک صفحه ی طرفداران دارند.سایت های پر بازدید و مفید در فیس بوک صفحه طرفداران دارند.شرکت های تجاری نیز از صفحه ی طرفداران فیس بوک غافل نشده اند.برای ساختن صفحه طرفداران در فیس بوک به اینجا مراجعه کنید.

برای نمونه چند تا از صفحات طرفداران :  صفحه طرفداران داریوش اقبالی ( داریوش ) , صفحه انجمن دانش آموختگان مدارس استعدادهای درخشان ایران

حریم خصوصی کاربران فیسبوک :

حفظ حریم خصوصی کاربران فیسبوک یکی از دغدغه های بزرگ و عمده ترین اشکال فیسبوک تا اواخر سال 2009 میلادی بود.متولیان فیسبوک برای هر چه بیشتر شدن امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربرانشان , از اواخر سال 2009 تغییرات خوبی را در ساختار فیسبوک انجام دادند تا کاربران به راحتی بتوانند از انتشار اطلاعاتی که نمی خواهند در دید عموم قرار بگیرد جلوگیری کنند.برای تنظیم حریم خصوصی فیسبوکتان در صورتیکه داخل حسابفیسبوکخود هستید , به این لینک مراجعه کنید.

صبح یکی از دوستان از من پرسید ؛ چطور می توانم حساب کاربری فیس بوک خود را پاک کنم؟

گفتم خیلی ساده ,با یک کلیک می روی به بخش settings (تنظیمات ) و از آنجا به account settings (تنظیمات حساب کاربری ) و از آنجا به Deactivate Account (غیر فعال کردن حساب کاربری )!

دوستم گفت : این راه تنها برای غیر فعال کردن حساب کاربری به طور موقت کاربرد دارد و با کلیک مجدد و یا ورود به حساب کاربری دوباره فعال می شود.من به دنبال راهی هستم که حساب کاربریم در فیس بوک کاملن پاک شود!؟
پس از کمی کند و کاو در فیس بوک این راه را پیشنهاد دادم:

  • ابتدا به این صفحه بروید
  • بر روی “ارسال” کلیک کنید و دستورالعمل های آنرا پیگیری کنید.
  • به این ترتیب حساب کاربری شما به مدت دو هفته غیر فعال می شود ، و اگر در طی آن دوره وارد حساب کاربریتان نشوید ، اعتبار شما برای همیشه حذف خواهد شد.

[ یکشنبه ۱۳۸٩/۱۱/۱٧ ] [ ٩:۱٥ ‎ب.ظ ] [ غزاله ]

[ نظرات () ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه