اهو...

از گل نازم خداااااا بوده منظورم....

اولین نوزادی که در خانه کعبه به اذن پروردگار بدنیا آمد،علی (ع) بود.1
2.اولین مردی که به دین حضرت محمد (ص) لبیک گفت،علی (ع) بود
3.اولین کسی که قلعه خیبر را از جا کند،علی (ع) بود
4.اولین زنی که به دین حضرت محمد(ص) لبیک گفت خدیجه کبری (س) بود


                                                                                                                                                      
اولین های ایران و جهان


1.اولین نوزادی که در خانه کعبه به اذن پروردگار بدنیا آمد،علی (ع) بود.
2.
اولین مردی که به دین حضرت محمد (ص) لبیک گفت،علی (ع) بود
3.
اولین کسی که قلعه خیبر را از جا کند،علی (ع) بود
4.
اولین زنی که به دین حضرت محمد(ص) لبیک گفت خدیجه کبری (س) بود
5.
خلیج فارس اولین اسمی است که بر قسمتی از دریا که بصورت خلیج در ادامه دریای عمان و تنگه هرمز تا دهانه اروند رود مانند فرزندی در آغوش خاک گرم کشور پهناور ایران آرامیده است،نام گذاری شد و در تاریخ بنام خلیج همیشه فارس برای ابد شناخته خواهد شد.
6.
نام سیلیس seyllis در تاریخ به عنوان اولین غواص به روایت هرودت مورخ یونانی که در پنج قرن قبل از میلاد مسیح  برای خشایار شاه شاه ایران جهت کشف و جمع آوری گنجهای غرق شده در خلیج فارس به قعر دریا رفته و گنجها را بیرون می آورد، ثبت شده است. سیلیس قطعا"تیم غواصی تشکیل داده بود و در آن زمان غواصی در کشورمان ایران آنقدر پیشرفت داشته که توان عملیاتهای سالویج را در آنوقت با آن تجهیزات آنهم برای پادشاه ایران انجام می داده است (غواص محافظ،سوپروایزر و غیره)
           
یادآوری: هر مدرس از هر کشوراگر بخواهد غواصی آموزش بدهد  باید از تاریخچه غواصی درس را شروع کند و ناچار است به این موضوع اشاره کند که در پنج قرن پیش در کشور ایران در خلیج فارس اولین غواص ایرانی بنام سیلیس seyllis بوده و این مطلب غیر قابل انکار می باشد که ما ایرانیها آدمهای جسور وماجراجو وعالم و اندیشمند هستیم.                                                
7.
دو نفر فرانسوی (یک افسر دریائی و یک مهندس )پیشرفت بسیار مهمی درطراحی  و ساخت دستگاه مستقل مسیر باز بوجود آوردند.  کاپیتان کوستو و گانن در حالیکه در یک دهکده مدیترانه ای کوچک تحت شرایط مشکل  و محدود کشور فرانسه اشغال شده کار می کردند،یک تنظیم کننده درخواستی توسعه یافته را با مخزنهای هوای فشار زیاد ترکیب کرده و اولین دستگاه مستقل مسیر باز مطمئن و قابل استفاده را در دنیا بوجود آورند.کوستو بدون هیچگونه اشکالی بطور موفقیت آمیزی از دستگاهش در عمق 180 فوتی استفاده کرد و با پایان یافتن جنگ دستگاه آکولانگ به سرعت یکی از دستگاه های تجاری  موفقیت آمیز شد.
8.
در سال 1370 اولین استاندارد ملی غواصی بوسیله سازمان فنی و حرفه ای به ثبت رسید و به سازمان جهانی کار اعلام و مورد تائید قرار گرفت.
9.
آقای محمد ادیبی کجوری اولین مدرس غواصی سازمان و فنی و حرفه ای وزارت کار و امور اجتماعی ایران و بعنوان بنیانگذار غواصی فنی و حرفه ای نام او در تاریخ ثبت شده است
10.
حسین آقاخانی زنجانی اولین مربی آموزشگاه غواصی فناوری دریائی است که اقدام به تاسیس آموزشگاه غواصی حرفه ای در ایران نمود
11.
آموزشگاه غواصی فناوری دریائی اولین پروانه فعالیت خود را در تاریخ 30/5/1381 از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کرد و تاریخ 20/6 هر سال به عنوان سالروز تاسیس آموزشگاه غواصی اعلام گردید.
12.
خانم مهندس ایروانی اولین مدرس غواصی زن سازمان فنی وحرفه ای وزارت کار وامور اجتماعی با استاندارد سازمان جهانی کار در ایران می باشد.
13.
اولین منشور آزادی حقوق بشر به عنوان منشور کورش هخامنشی در بابل بسال 538 قبل از میلاد بوسیله کورش هخامنشی پادشاه ایرانی نوشته شد که متن منشور به شرح زیر می باشد.که برروی سنگ نوشته و در حفاریها بدست آمده است
                                        .
اولین بار کانال سوئز بوسیله ایرانیان و با دستور پادشاه ایرانی حفر گردید .                       
15.
اولین آموزشگاه غواصی حرفه ای زنان ایران با مجوز سازمان فنی و حرفه ای وزارت کار در ایران با استاندارد سازمان جهانی کار از تاریخ 16/7/86 با مدیریت خانم مهندس ایروانی در آموزشگاه  غواصی فناوری دریائی شروع بکار کرد.
16.
اولین اتاق فشار  غواصی بدست مهندسین و اندیشمندان  دانشگاهی ایرانی در دانشکده زیر سطحی اصفهان ساخته شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
17.
اولین مداوای با اکسیژن پر فشار (HBO ) اچ بی او تراپی در اتاق فشار غواصی در نیروی دریائی جمهوری اسلامی در بندر انزلی با موفقیت انجام شد.
18.
خانم ایمان میرزاپور،اولین زن جزیره نشین  هنگامی است که از 1/1/87 آموزش غواصی حرفه ای را در آموزشگاه غواصی فناوری دریائی با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای وزارت کار و سازمان جهانی کار شروع کرد.
ناگفته نماند که ایشان با داشتن همسر و فرزند در حال تحصیل در رشته مهندسی شیلات هستند.
19.
آقای ابراهیم حسینی هنگامی اولین مردجزیره نشین هنگامی است که آموزش غواصی حرفه ای را در آموزشگاه غواصی فناوری دریائی به اتمام رساند و در تاریخ 30/5/1386 موفق به اخذ گواهینامه از سازمان فنی و حرفه ای وزارت کار و امور اجتماعی با استاندارد سازمان جهانی کار گردید.  
20.
اولین جلسه رسمی مجمع عمومی انجمن غواصان ایران در تاریخ 28/5/1386 در ساعت 17-15 در تهران با گردهمائی غواصان سازمان فنی و حرفه ای و بازنشستگان نیروهای مسلح در تهران تشکیل شد.
21.
آقای هوشنگ کریم خانی به عنوان اولین مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره انجمن غواصان ایران در تاریخ 28/5/1386 انتخاب شد و نام او در تاریخ ثبت گردید.     
22 .
اولین مدرسه غواصی حرفه ای در استان هرمزگان در جزیره قشم- جزیره هنگام بوسیله آموزشگاه غواصی فناوری دریائی با مدیریت آقای حسین آقاخانی زنجانی به عنوان شعبه هرمزگان در تاریخ 29/1/87 راه اندازی شد.
23.
آقای جلیل عاصمیان جزء اولین گروه آموزشی غواصی نوین اعزامی ازنیروی دریایی ایران برای انگلیس بوده که با قبولی در دوره غواصی فوق از سال 1955 تا کنون در عرصه غواصی کشور حضور فعال دارند.ایشان بعنوان مدرس ارشد انستیتوی بین المللی غواصی فعال و بعنوان رئیس هیت مدیره شرکت غواصی ژرفاب سیلیس خلیج فارس فعالیت دارند
24.
اولین آموزشگاه غواصی حرفه ای در استان مازندران در 25 کیلومتری بین شهرستان نور و نوشهردر منطقه جنگلی و ساحلی سی سنگان بوسیله آموزشگاه غواصی فناوری دریائی  با مدیریت آقای حسین آقاخانی زنجانی به عنوان شعبه آموزشگاه غواصی حرفه ای استان مازندران راه اندازی شد
25.
اولین کسی که با حبس نفس توانست تا زمان 4/4/17 دقیقه خود را در زیر آب نگهدارد،آقای دیوید بلین بود.   

[ دوشنبه ۱۳۸٩/٩/٢٩ ] [ ۱:۳٠ ‎ب.ظ ] [ غزاله ]

[ نظرات () ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه